Кар’єра QA engineer тестувальника: перспективи, завдання та обов’язки

Тестувальник перевіряє програмне забезпечення на наявність дефектів та допомагає їх усунути. Так що там, такий студент може освоїти цю спеціальність і без курсів, просто займаючись пару годин в день. Список вимог до тестувальників може сильно змінюватися від компанії до компанії. Це нормально, оскільки може бути застосовано до будь-якої IT-спеціальності.

  • QA-автоматизатора – створювати автоматичні скрипти, які будуть перевіряти роботу програми на підставі тест-кейсів, написаних QA-мануальщиків.
  • Junior JavaScript Developer повинен розуміти принципи роботи вебзастосунків, знати та вміти використовувати HTML-теги, зображати текстову інформацію, таблиці, списки, працювати з формами.
  • Викладачі-практики з багаторічним досвідом допоможуть систематизувати знання, а практика на реальних проєктах закріпить результат від отриманих теоретичних знань.
  • Здобувши досвід у QA, ви можете спробувати себе в інших галузях у сфері ІТ, наприклад, розвиватися у сфері бізнес-аналітики чи програмування, можна навіть спробувати себе у ролі менеджера проєктів.
  • ▪ Як і програмісти, QA-Автоматор займається розробкою, тільки він створює продукт, щоб перевірити написане програмістами.
  • Звіт MarketsAndMarkets прогнозує, що до 2024 року ринок автоматизації зросте більш ніж удвічі проти 2019-го, а його обсяг сягне $28,8 млрд.
  • Звісно, багато залежить від конкретної позиції та вимог до кандидата.

У цьому розділі ми зібрали мови програмування, інформацію про які надала лише одна або дві компанії. Базові знання в тасктрекінг-системах та документ-системах (Jira, Confluence, Zephyr тощо.). Ми поговорили з найбільшими ІТ-компаніями в Україні, аби скласти ґрунтовний гайд для Junior-розробників, тестувальників та DevOps. Використовуючи різні сайти і застосунки, ми ледь замислюємося про те, хто перевіряє якість і покращує ці продукти для нас. У статті Ольга показала нам лаштунки затребуваної і цікавої професії. Дмитро Матюшин, QA Engineer в Argus Media Ltd із досвідом у тестуванні понад 5 років.

Схожі кандидати

Для багатьох HR-менеджерів важлива небайдужість, щоб кандидат проявляв зацікавленість у вакансії. Інтерв’юеру ж варто заспокоїти кандидата, оскільки кожна співбесіда, особливо для молодших фахівців, зазвичай є стресом. Буде прикро втратити талановитого колегу через звичайну нервовість, тому не варто бути занадто формальним та суворим. До того ж часто людина виявляється продуктивнішою під час роботи, ніж на інтерв’ю. Критерії відбору стали наближеними до загальносвітового розуміння. Варто пам’ятати — кандидат, який не має практичного реального досвіду роботи, не може вважатися Junior, таких ми відносимо до рівня Intern з відповідними фінансовими очікуваннями.

junior qa engineer обовязки

Я згоден(-на) з умовами використання сайту і політикою конфіденційності. Ми відправимо вам лист з посиланням для підтвердження. У EPAM наголошують, що нині один з основних soft skills – адаптивність, тобто здатність реагувати на зміни. Ось, якими є вимоги роботодавців до фахівців тієї чи іншої спеціальності. За даними DOU, медіанна зарплата QA станом на січень 2023 року становить $2000. 1% найбільш високооплачуваних QA-фахівців отримують від $6500.

Корисні посилання

(Головне, щоб мали можливість працювати та бажання) Для роботи потрібен ПК або ноутбук (телефон не підійде) комфортна віддалена робота, адже витрачати час на доїздку не потрібно, також можна працювати… Добре, коли кандидат не боїться взяти хвилину на роздуми, щоб краще відповісти, але важливо не затягувати, оскільки це псує загальне враження. Коли кандидат говорить, що https://wizardsdev.com/ чогось не знає, це нормально, особливо якщо він або вона зацікавлені у вивченні цієї технології, підходу тощо. Про мотивацію найкраще свідчить кількість влучних запитань, які ставить кандидат під час співбесіди — це означає, що він попередньо дізнався про компанію та проєкт. У компанії зазначають, що резюме має відповідати вимогам позиції й містити релевантний досвід.

junior qa engineer обовязки

В описі часто треба надати максимум інформації про дефект та чому саме він виникає. Згадайте, скільки разів ви крутили в руці зарядний пристрій від смартфону, намагаючись зрозуміти, чому той не заряджається, а потім раптом починає працювати. Замовник спілкується з кінцевими користувачами й на основі цього формує вимоги, які вказують розробникам, як створити продукт, а тестувальникам — як перевірити, чи розробили саме те, що треба. При цьому очікування від продукту у замовника та кінцевих користувачів можуть різнитись, що є додатковим викликом. Я завжди стараюся спілкуватися з менеджерами вищого рівня.

Junior QA Engineer (вакансія неактивна)

Тестувальник ПЗ займається тестуванням готового ПЗ, в той час як функціональність Quality Assurance спрямована на превентивні (попереджувальні) заходи щодо поліпшення якості продукту. ІТ-компанії часто відкривають безкоштовні програми стажувань. Найкращі кандидати отримують запрошення на роботу та додатковий плюсик до резюме. Оплачувані та безкоштовні стажування можна шукати на DOU або на сайті великих компаній (до прикладу, у MacPaw та NIXsolutions).

junior qa engineer обовязки

«Не варто ставати QA, якщо у вас не аналітичний склад розуму, якщо не готові постійно вчитися, якщо не цікаво розбиратися в деталях, а увага приділяється загальній картині. Що більше у компанії тестів, то довше вони виконуються. Бажано також вивчити якусь мову програмування, а також HTML, SQL, CSS etc. Це дозволить якісніше робити свою роботу і швидше рухатися по кар’єрних сходах.

Робота Junior qa engineer Вінниця

Це фахівець, який може виконувати деякі задачі самостійно, а деякі — за допомогою інших. Зазвичай робота Junior контролюється більш досвідченими інженерами. Компенсація може варіюватися від 600$ до 1100$ на місяць. Програмна система з відкритим вихідним кодом Java, призначена для забезпечення процесу безперервної qa engineer вакансії інтеграції програмного забезпечення. Це розподілена система контролю версій, яка дозволяє відстежувати історію розробки ПЗ і спільно працювати над складними проектами з будь-якої точки світу. Оклади автоматизаторів більше, ніж у мануальних тестувальників, і можна порівняти зі ставками розробників.

Важливо мати досвід у програмуванні в Linux чи Windows, а також із системами управління базами даних, базово знати контейнеризацію. Я б радив також подивитися поглиблені курси по кожній із вивчених технологій і переглянути щось із того, що вказують у вакансіях для QA, але чого немає у ваших компетенціях. Наприклад, різницю між реляційними та нереляційними базами даних, роботу з докер-контейнерами, навантажувальне тестування, мікросервісну архітектуру та способи передачі інформації між сервісами. Хорошою шпаргалкою для накопичення досвіду є вакансії та резюме рівнем вище». На вакансії, створені під цю програму, часто розглядають кандидатів без комерційного досвіду, достатньо спеціалізованих курсів.